Color
Black
Series
JN2
Features
Backshell, Coupling Nut, Rotatable
Packaging
Bulk
RoHS-konform
Warum wir
Qualitätsgarantie
Qualitätsgarantie
ESD-sicher
Antistatischer Schutz
Weltweiter Versand
Schnelle Lieferung
Schnelle Antwort
Schnelle Anfrage
Angebot anfordern
Kein Preis angezeigt? Senden Sie eine Anfrage, wir antworten umgehend.
MOQ1 Stk.
Professionelle Verpackung
Originalverpackung
Werksversiegelt, ESD-antistatisches Tablett
Trockenmittelschutz
Feuchtigkeitsanzeiger & Silikagel inklusive
Vakuumversiegelung
Feuchtigkeitssperrbeutel, stickstoffgefüllt
Sichere Verpackung
Antivibrationsschaum, stoßfeste Kennzeichnung
| Parameter | Wert |
|---|---|
| Kategorie | Circular Connector Assemblies |
| Hersteller | JAE Electronics |
| Color | Black |
| Series | JN2 |
| Features | Backshell, Coupling Nut, Rotatable |
| Packaging | Bulk |
| Shielding | - |
| Orientation | X |
| Part Status | Active |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | - |
| Shell Finish | Zinc |
| Cable Opening | 0.256" ~ 0.315" (6.50mm ~ 8.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Fastening Type | Push-Twist |
| Shell Material | Zinc Alloy |
| Voltage Rating | 200VAC |
| Insert Material | Synthetic Resin |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | Metal |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | JN2FS04F |
| Number of Positions | 4 (3 + PE) |
| Shell Size - Insert | S |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Contact Finish - Mating | Silver |
| Backshell Material, Plating | Synthetic Resin |
| Material Flammability Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
Gehäuse
-
MSL
-


