Gender
Male
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Body Color
Black
RoHS-konform
Warum wir
Qualitätsgarantie
Qualitätsgarantie
ESD-sicher
Antistatischer Schutz
Weltweiter Versand
Schnelle Lieferung
Schnelle Antwort
Schnelle Anfrage
Angebot anfordern
Kein Preis angezeigt? Senden Sie eine Anfrage, wir antworten umgehend.
MOQ1 Stk.
Professionelle Verpackung
Originalverpackung
Werksversiegelt, ESD-antistatisches Tablett
Trockenmittelschutz
Feuchtigkeitsanzeiger & Silikagel inklusive
Vakuumversiegelung
Feuchtigkeitssperrbeutel, stickstoffgefüllt
Sichere Verpackung
Antivibrationsschaum, stoßfeste Kennzeichnung
| Parameter | Wert |
|---|---|
| Kategorie | Power Connectors |
| Hersteller | Same Sky (Formerly CUI Devices) |
| Gender | Male |
| Series | - |
| Features | - |
| Includes | - |
| Packaging | Bag |
| Shielding | Unshielded |
| Body Color | Black |
| Part Status | Active |
| Termination | Kinked Pin |
| Thread Size | - |
| Manufacturer | Same Sky (Formerly CUI Devices) |
| Body Material | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Jack |
| Actual Diameter | 0.051" (1.30mm ID), 0.150" (3.80mm OD) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Contact Material | Brass, Copper Alloy |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insulation Color | - |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Base Product Number | PJ-017 |
| Mating Length/Depth | 0.360" (9.15mm) |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Contact Material - Plating | Silver |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Industry Recognized Mating Diameter | 1.30mm ID (0.051"), 3.50mm OD (0.138") |
Gehäuse
-
MSL
-


