Series
FF
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Packaging
Tape & Reel (TR) || Cut Tape (CT) || Digi-Reel®
Part Status
Active
RoHS対応
選ばれる理由
品質保証
品質保証
ESD対策
静電気対策
グローバル配送
迅速発送
迅速対応
迅速見積
見積依頼
価格が表示されませんか?見積依頼を送信いただければすぐにご返答します。
最小注文1 個
プロの梱包
オリジナル梱包
工場密封、ESDトレイ
乾燥剤保護
湿度表示カード・シリカゲル付き
真空梱包
防湿袋、窒素充填
安全梱包
緩衝材、衝撃表示
| パラメータ | 値 |
|---|---|
| カテゴリ | Fuses |
| メーカー | AEM Components |
| Color | - |
| Series | FF |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) || Cut Tape (CT) || Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Melting I²t | 0.12 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Approval Agency | cURus |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm) |
| DC Cold Resistance | 0.031 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 35 V |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 90°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
パッケージ
-
MSL
-

