Type
Wirewound
Series
CSBX2212
Ratings
AEC-Q200
Features
High Current, Low Loss
RoHS対応
選ばれる理由
品質保証
品質保証
ESD対策
静電気対策
グローバル配送
迅速発送
迅速対応
迅速見積
見積依頼
価格が表示されませんか?見積依頼を送信いただければすぐにご返答します。
最小注文1 個
プロの梱包
オリジナル梱包
工場密封、ESDトレイ
乾燥剤保護
湿度表示カード・シリカゲル付き
真空梱包
防湿袋、窒素充填
安全梱包
緩衝材、衝撃表示
| パラメータ | 値 |
|---|---|
| カテゴリ | Fixed Inductors |
| メーカー | CODACA |
| Type | Wirewound |
| Series | CSBX2212 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | High Current, Low Loss |
| Packaging | Tape & Reel (TR) || Cut Tape (CT) || Digi-Reel® |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 82 µH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD |
| Material - Core | Metal Composite |
| Size / Dimension | 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 33.7mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 7 A |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 2212 |
| Current - Saturation (Isat) | 13.8A |
パッケージ
-
MSL
-

