Features
Bootstrap Circuit
Interface
Logic, PWM, SPI
Load Type
Inductive, Capacitive
Packaging
Tape & Reel (TR) || Cut Tape (CT) || Digi-Reel®
RoHS対応
選ばれる理由
品質保証
品質保証
ESD対策
静電気対策
グローバル配送
迅速発送
迅速対応
迅速見積
見積依頼
価格が表示されませんか?見積依頼を送信いただければすぐにご返答します。
最小注文1 個
プロの梱包
オリジナル梱包
工場密封、ESDトレイ
乾燥剤保護
湿度表示カード・シリカゲル付き
真空梱包
防湿袋、窒素充填
安全梱包
緩衝材、衝撃表示
| パラメータ | 値 |
|---|---|
| カテゴリ | Full Half-Bridge (H Bridge) Drivers |
| メーカー | Texas Instruments |
| Series | - |
| Features | Bootstrap Circuit |
| Interface | Logic, PWM, SPI |
| Load Type | Inductive, Capacitive |
| Packaging | Tape & Reel (TR) || Cut Tape (CT) || Digi-Reel® |
| Technology | Power MOSFET |
| Part Status | Active |
| Applications | DC Motors, General Purpose |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Rds On (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Load | 8V ~ 16V |
| Fault Protection | Current Limiting, Short Circuit, UVLO |
| Voltage - Supply | 8V ~ 16V |
| Base Product Number | UCC27288 |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Current - Peak Output | 3.5A, 2.5A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | - |
パッケージ
-
MSL
-


