Form
Wall Mount
Series
ATS024T (24W)
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
RoHS Compliant
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | AC DC Desktop, Wall Power Adapters |
| Manufacturer | Adapter Technology |
| Form | Wall Mount |
| Series | ATS024T (24W) |
| Weight | - |
| Packaging | Bulk |
| Efficiency | Level VI, CoC Tier 2 |
| Input Type | Multi-Blade (Included) |
| Cord Length | - |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Manufacturer | Adapter Technology |
| Polarization | - |
| Power (Watts) | 24 W |
| Approval Agency | CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, LPS, PSE |
| Input Connector | Multi-Blade (Included) |
| Region Utilized | International |
| Standard Number | 62368-1 |
| Voltage - Input | 100 ~ 240 VAC |
| Output Connector | - |
| Size / Dimension | 2.95" L x 1.42" W x 2.60" H (75.0mm x 36.0mm x 66.0mm) |
| Voltage - Output | 24V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 40°C |
| Current - Output (Max) | 1A |
| No Load Power Consumption | - |
Package
-
MSL
-


