AB-FZC02406-19712-XS2-12S
IP65 24VDC RGB BENDABLE SIDE EMI
Type
LED Module
Color
Red, Green, Blue (RGB)
Series
AB-FZC
Features
IP65
RoHS Compliant
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | LED COBs, Engines, Modules, Strips |
| Manufacturer | American Bright Optoelectronics Corporation |
| Type | LED Module |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Height | - |
| Series | AB-FZC |
| CCT (K) | - |
| Features | IP65 |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Bag |
| Wavelength | 625nm Red, 525nm Green, 460nm Blue |
| Part Status | Active |
| Manufacturer | American Bright Optoelectronics Corporation |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 160mA Red, 150mA Green, 150mA Blue |
| Size / Dimension | 5000.00mm L x 8.00mm W |
| Temperature - Test | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 19 lm/W Red, 60 lm/W Green, 15 lm/W Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V Red, 24V Green, 24V Blue |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 72lm Red, 180lm Green, 54lm Blue |
Package
-
MSL
-

