RoHS / ComplianceImages are for reference only
Speed
1.3GHz
Series
SMARC
RAM Size
8GB
Packaging
Bulk
RoHS Compliant
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | System On Chip (SoC) |
| Manufacturer | Advantech Corporation |
| Grade | - |
| Speed | 1.3GHz |
| Series | SMARC |
| RAM Size | 8GB |
| Packaging | Bulk |
| Flash Size | 32GB |
| Part Status | Active |
| Peripherals | HDMI, LCD, LVDS, SATA |
| Architecture | MPU |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, I2S, MMC/SD/SDIO, PCIe, SPI, UART, USB |
| Manufacturer | Advantech Corporation |
| Number of I/O | 14 |
| Qualification | - |
| Core Processor | Intel® Atom® x6211E |
| Package / Case | Module |
| Primary Attributes | - |
| Base Product Number | SOM-2532 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | - |
Package
-
MSL
-

