AB-FZA005I4-11812-XS2-12S
IP20 5VDC RGB+IC BENDABLE SIDE E
Type
LED Module
Color
Red, Green, Blue (RGB)
Series
AB-FZA
Features
IP20
RoHS Compliant
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | LED COBs, Engines, Modules, Strips |
| Manufacturer | American Bright Optoelectronics Corporation |
| Type | LED Module |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Height | - |
| Series | AB-FZA |
| CCT (K) | - |
| Features | IP20 |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Bag |
| Wavelength | 625nm Red, 525nm Green, 460nm Blue |
| Part Status | Active |
| Manufacturer | American Bright Optoelectronics Corporation |
| Configuration | Linear Light Strip, Plug and Play |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | 720mA Red, 720mA Green, 720mA Blue |
| Size / Dimension | 3000.00mm L |
| Temperature - Test | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 15 lm/W Red, 50 lm/W Green, 12 lm/W Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 5V Red, 5V Green, 5V Blue |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 127lm Red, 425lm Green, 102lm Blue |
Package
-
MSL
-

