Gain
10dBd
Series
BMYD
Features
Cable - 609.6mm
Packaging
Box
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | RF Antennas |
| Manufacturer | Amphenol PCTEL |
| Gain | 10dBd |
| VSWR | - |
| Series | BMYD |
| Features | Cable - 609.6mm |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 250 W |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Yagi, 7-Element |
| Applications | ISM, LoRa, LPWAN |
| Height (Max) | 42.000" (106.68cm) |
| Manufacturer | Amphenol PCTEL |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 450MHz ~ 470MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 460MHz |
Package
-
MSL
-


