Gain
21dB
Frequency
470MHz ~ 860MHz
Packaging
Bulk
Technology
LDMOS (Dual), Common Source
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | RF FETs, MOSFETs |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Gain | 21dB |
| Series | - |
| Frequency | 470MHz ~ 860MHz |
| Packaging | Bulk |
| Technology | LDMOS (Dual), Common Source |
| Part Status | Active |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Noise Figure | - |
| Configuration | 2 N-Channel |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Current - Test | 1.3 A |
| Package / Case | SOT-539B |
| Power - Output | 650W |
| Voltage - Test | 50 V |
| Voltage - Rated | 104 V |
| Current Rating (Amps) | 2.8µA |
| Supplier Device Package | SOT539B |
Package
-
MSL
-

