RoHS / ComplianceImages are for reference only
Type
Power Switch
Series
THine®
Frequency
10MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
RoHS Compliant
Why Choose Us
Quality Warranty
Quality guarantee
ESD Safe
Anti-static protection
Global Shipping
Fast delivery
Quick Response
Fast RFQ
Request for Quote
Price not displayed? Please send an RFQ, and we will respond immediately.
MOQ1 pcs
Professional Packaging
Original Packaging
Factory sealed, ESD anti-static tray
Desiccant Protection
Humidity indicator card & silica gel included
Vacuum Sealing
Moisture barrier bag, nitrogen filled
Secure Boxing
Anti-vibration foam, shock-proof labeling
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | LED Drivers |
| Manufacturer | CEL |
| Type | Power Switch |
| Series | THine® |
| Dimming | - |
| Topology | - |
| Frequency | 10MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | Backlight, Signage |
| Manufacturer | CEL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 35V |
| Number of Outputs | 24 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Base Product Number | THL3502 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Current - Output / Channel | 100mA |
Package
-
MSL
-

